تفاوت هاي بين تریکینگ و فری رانینگ!

تفاوت تریکینگ و فری رانینگ!

تفاوتهای بین تریکینگ و فری رانینگ …
از آنجائی که فری رانینگ آزادی کامل در حرکت رو موانع می باشد، روز به روز شاهد اجرای حرکاتی جدید در این ورزش هستیم و به همین دلیل برخی از حرکات آکروباتیک تریکینگ از جمله کورک اسکرو (Corkscrew) و بی توئیست (B-Twist) به طور گسترده ای در فری رانینگ قابل رویت هستند . به استثنای این شباهت کوچک بین این دو رشته تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد که در 6 مورد کلی زیر قابل بیان می باشند:

1. پایه و اساس تریکینگ اجرای سریع ضربات پا به همراه چرخش حول محور عمودی بدن است در حالیکه در فری رانینگ ضربات پا جائی ندارند.

2. اجرای حرکات تریکینگ بر روی زمین مسطح است در حالیکه فری رانینگ اجرای حرکات از روی موانع و در مکان هایی که اختلاف سطح دارند می باشد.

3. در تریکینگ حرکات به طور زنجیره ای و پی در پی (Combo) اجرا می شود در حالیکه در فری رانینگ یک فری رانر عبور از مانع را با یک و بعضا دو حرکت انجام می دهد.

4. در فری رانینگ حرکات زیادی با استفاده از دیوار انجام می شود در حالیکه در تریکینگ حرکات دیواری وجود ندارد.

5. تريكينگ فري استايل بوده و همه حركات در تريكينگ اجرا ميشه از جمله: (حركات پاور بريك دنس، تمام حركات زميني ژيمناستيك، حركات رزمي از جمله ضربات پا،‌ سلاح و حركات ابداعي تريكينگ مثل تاچ دان رايز) ولي در فري رانينگ به دليل وجود مانع قابليت اجراي همه حركات نيست

6. كليه حركاتي كه روي زمين اجرا ميشه متعلق به تريكينگ ميباشد و كليه ي حركات آكروباتيك كه روي مانع اجرا ميشود متعلق به فري رانينگ ميباشد

دیدگاهتان را بنویسید

تریکینگ اولین و تنهاترین سبک رزمی نمایشی در جهان این سبک هیچ شعبه مشابه به خودش را در جهان ندارد